diziland.net size bildirim göndermek istiyor.

Bildirim Almayı Kabul Et
Unsere Mütter, unsere Väter
FİNAL YAPTI

Unsere Mütter, unsere Väter (2013-2014)

Beş arkadaş savaşa katılır ve Noel'den önce döneceklerine dair birbirlerine söz verirler. Wilhelm savaştan çok edebiyata ilgi duyan hassas bir hayalperest olan küçük kardeşi Friedhelm ile doğu sınırına gider. Doğu sınırındaki Wehrmacht’ta çalışmayı dört gözle bekleyen hemşire Charlotte ise Wilhelm’e aşıktır. Greta hayalleri olan yetenekli bir şarkıcıyken, Yahudi erkek arkadaşı Viktor ailesini Almanya’dan ayrılmaya ikna edememiştir.

YORUMLAR (2)

3 ay önce


Almanların Band of Brothers'ı olarak özetlenebilir. Genel olarak müttefik devletleri ve bunlara yakın olarak görülen ülkeler her zaman dünyaya gelmiş geçmiş en kötü insanların vs. Alman olduğu gibi bir algı yaratmaya çalışıyorlar. (Sanki kendileri tarihleri boyunca mükemmel insanlarmış gibi) Almanlar bu konuya karşı kendini pek savunamıyorlar. Bu dizi bir Almanın savaş sırasında tam olarak denilemese de nasıl hissettiklerinden bahsediyor. Ve sürekli savaşın karşı tarafından görmektense bu tarafından görmek beni mutlu etti. Umarım Almanlar buna benzer diziler/filmler yapmaya devam eder. Bu diziye bir puan vermem gerekirse 6/10 verirdim. Bu tür konuları görmeyi seviyorsanız bence izlemeniz gereken bir film.
3 ay önce


Savaşa hep ABD yapımı film, dizi ve belgesellerden bakmaktan, mihver devletlerini zombi şeklinde görmekten ve yüksek propagandadan sıkıldıysanız Almanların yaptığı bu mini diziyi izleyin. savaşa Almanların gözünden bakmak, sahnelerin gerçekçiliği, oyunculuk ve müzikler harika.